Niewielu graczy ma odwagę odrzucić ofertę kontraktu od Manchesteru United, jednak Matty James to zrobił i teraz uważa, że była to słuszna decyzja, która pozytywnie zaważyła na jego karierze. James rozpoczynał karierę w Manchesterze United i przeszedł on przez szeregi młodzieżowe drużyny, jednak nie czuł pewności, że może zagrać w pierwszej drużynie „Czerwonych diabłów” co skłoniło go do zmiany klubu. Zawodnik postanowił opuścić Old Trafford i przenieść się do Leicesteru city, prowadzonego przez Nigela Pearsona.

Matty James zadowolony z przeniesienia się do Leicesteru City

Jak wspomniał James: to byłą trudna decyzja, nabawiłem się groźnej kontuzji, United zaoferowało mi kontrakt, jednak nie czułem bezpiecznego miejsca w składzie jakie mógłbym osiągnąć w szeregach Manchesteru. Rozmawiałem ze Swoją rodziną, drużyna Leicesteru byłą zainteresowana podpisaniem ze mną kontraktu. To klub z ambicjami i tradycją, posiadający wsparcie kibiców. To drużyna walcząca o Premier League, to była kwestia czasu kiedy drużyna miała powrócić do najwyższej klasy rozgrywek. Teraz jako gracz Leicesteru, jestem zadowolony, że od przyszłego sezonu zagramy w Premier League i będziemy mogli się zmierzyć z Manchesterem United, w którym się rozwijałem.

Matty James w latach 2010-2011 był wypożyczony do Preston North End, gdzie rozegrał 28 spotkań, w 2012 roku przeniósł się do Leicesteru, gdzie do chwili obecnej ma na koncie 54 występy oraz cztery strzelone gole.