Na świecie bardzo dużo ludzi lubi oglądać grę w piłkę nożną, ponieważ jest to sport, który zakorzenił się już chyba w naszej kulturze na dobre. Większość ludzi z chęcią ogląda pokazy piłki nożnej, dzięki czemu może pozwolić sobie na chwilę ciszy oraz zadowolenia. Jest również bardzo wielu ludzi, którzy próbują swoich sił w tym sporcie przez to można u nas znaleźć ludzi, którzy od małego praktycznie grają w piłkę nożną i nawet bardzo dobrze im to wychodzi. Piłka nożna jest to sport, w którym każdy może się wykazać, jeżeli tylko odpowiednio długo trenował i ma, chociaż łyk talentu. Na boisku liczy się technika oraz bardzo wytrzymałość, ponieważ możemy grać dobrze, lecz tylko przez dziesięć minut, a następnie nie będziemy mieli już sił na nic innego.

Wytrzymałość w tym sporcie jest naprawdę bardzo ważna i trzeba o nią odpowiednio dbać, żebyśmy nie musieli rezygnować ze swoich marzeń jedynie, dlatego, że nie chciało nam się trenować. W zagranicznych ligach, które są o wiele lepiej wyszkolone niż nasza możemy zobaczyć jak prawdziwi piłkarze trenują na treningach. Ich trening nie raz jest bardzo ciężki, dzięki czemu mogą oni sobie pozwolić na takie wyniki, jakie mają na międzynarodowych spotkaniach. Bardzo dobrą ligą na świecie jest liga angielska, skąd wywodzi się naprawdę bardzo wiele różnych, dobrych drużyn. Z takich drużyn należy właśnie brać przykład. W kraju tym bardzo dobrze również wydawane są pieniądze, które rząd przeznacza na młodych sportowców. Powstają tam ligi młodych, dzięki którym każdy nawet od najmłodszych lat może się wykazać na boisku i pokazać, co potrafi. Oczywiście ligi takie są tylko przygotowaniem do prawdziwego grania, lecz z takich właśnie lig powstaje bardzo wielu zawodowych piłkarzy, którzy po jakimś czasie stają się światowymi sławami w tej dziedzinie.

Ligi narodowe są bardzo ważne, jeżeli chodzi o trening dla zawodników i niejeden zawodnik przekłada swój klub nad reprezentację narodową, ponieważ tam zarabia o wiele więcej pieniędzy i jest lepiej szkolony.