Liga włoska od bardzo dawna uchodzi za jedną z najlepszych lig piłkarskich na świecie. Wyszkolenie techniczne graczy, którzy tutaj występują jest naprawdę oszołamiające i pozwala twierdzić, stoi na najwyższym poziomie. Liga włoska przyciąga uwagę kibiców nie tylko fantastyczną grą zawodników, lecz także stadionami, na których rozgrywane są poszczególne mecze. Dziesiątki tysięcy kibiców są obecne praktycznie na każdym spotkaniu, nie mówiąc już o największym pojedynku ligi włoskiej, jakim są derby Mediolanu.

Mecze rozgrywane pomiędzy AC Milan i Interem Mediolan elektryzują rzeszę fanów na całym świecie, a kursy bukmacherskie w owym czasie dosłownie wariują. Firmy bukmacherskie odnotowują w tym momencie zwiększone zainteresowanie pojedynkiem. Większość zawieranych zakładów jest związana właśnie z tym meczem. Kursy oscylują zazwyczaj w porównywalnej skali, bowiem w derbach każdy wynik jest możliwy. Nigdy nie ma tutaj zdecydowanego faworyta, a mecze rozstrzygają się zazwyczaj w ostatnich minutach. Dodatkowy smaczek do owego pojedynku daje fakt, że obie drużyny grają na tym samym stadionie, a to pozwala się czuć zarówno graczom Milanu jak i Interu jak u siebie. Wielkie derby rozgrywa się dwa razy w sezonie, chyba że obie drużyny trafią na siebie w Pucharze Włoch. Jedną z wielu składowych ligi włoskie jest fantastyczna obrona.

Komentatorzy i trenerzy z całego świata wskazują na włoskie drużyny jako te, które najlepiej bronią dostępu do własnej bramki. Ma to również przełożenie na graczy obstawiających zakłady bukmacherskie. Można bowiem zakładać, że większość pojedynków zakończy się niewielką ilością bramek. Napastnicy nie mają tutaj łatwego życia i często muszą się zadowolić kilkoma bramkami w sezonie. Oczywiście najlepsi gracze potrafią wykorzystać swoje sytuacje bramkowe i dlatego są uznawani za gwiazdy w swoich drużynach. Firmy bukmacherskie bardzo mądrze przeanalizowały ligę włoską pod względem padających wyników, dlatego też kursy na małą ilość zdobytych goli nie są tak atrakcyjne, jak w przypadku innych lig piłkarskich.