W pierwszy mspotkaniu towarzyskim po przerwie urlopowej, Leicester City pokonał wysoko Ilkeston Town 6:1, drużynę która występuje w Northern Premier League.Kibice Lisó mogli zobaczyć nowych zawodników w akcji z wyjątkiem dwóch graczy, Matt Upson i Ulloa pojawią się dopiero na kolejnym meczu towarzyskim, w którym Leicester zmierzy się z Walsall. W tym spotkaniu nie wystapił również Jamie Vardy

Pierwsza połowa przebiegłą spokojnie, Leicester wyszedł na prowadzenie w 34 minucie po golu Morgana, dziesięć minut później podwyższył Wood. Po zmianie stron, Nigel Pearson przeprowadził kilka zmian i już w 46 minucie Nugent zdobył gola na 3:0. W 54 minucie na 4:0 podwyższył Hopper, w 79 minucie Nugent zdobył swojego drugiego gola i na boisku mieliśmy już 5:0 dla Lisów. W 84 minucie wynik zmienił się na 6:0 po samobójczym trafieniu Wilsona a tuż przed ostatnim gwizdkiem sędziego honorowego gola dla przeciwnika zdobył Johnson.

Składy:
Leicester City (Pierwsza połowa): Kasper Schmeichel, James Pearson, Wes Morgan, Alie Sesay, Paul Konchesky, Marc Albrighton, Matty James, Andy King, Jack Barmby, Gary Taylor-Fletcher, Chris Wood.

Leicester City (druga połowa): Ben Hamer, Ritchie De Laet, Marcin Wasilewski, Liam Moore, Jeff Schlupp, Ryan Watson, Danny Drinkwater, Dean Hammond, Anthony Knockaert, David Nugent, Tom Hopper.

Ilkeston: Smith, Shaw, Reid, Wright, Maguire, Lane, Morgan, Chettle, Duffy, Richards, Williams

Leicester City – Ilkeston Town 6:1 (2:0)
1:0 Morgan 34′