Kolejny punkt w walce o Mistrzostwo Sky Bet Championship przywieźli zawodnicy Leicesteru City. W wyjazdowym spotkaniu rozegranym na Madejski Stadium, drużyna prowadzona przez Nigela Pearsona zremisowała 1:1 z Reading. To był pojedynek, w którym obie drużyny walczyły o swoje cele, Reading po tym remisie awansował na szóstą pozycję dającą możliwość udziału w Play-Off natomiast Leicester zbliżył się do upragnionego tytułu mistrza Sky Bet Championship, szczególnie że w sobotę drugi w tabeli Burnley przegrał i teraz Lisy mają przewagę siedmiu punktów a do końca sezonu pozostały cztery kolejki.

Reading – Leicester 1:1

Rezultat spotkania został ustalony w pierwszej połowie, bardzo szybko na prowadzenie mogli wyjśc gospodarze, w trzeciej minucie w bardzo dobrej sytuacji znalazł się Pogrebnyak jednak strzał zawodnika w ostatniej chwili ablokował Marcin Wasilewski. Chwilę później Chris Gunter silnym strzałem przestrzeliło kilka centymetrów bramkę. Pierwszego gola kibice obejrzeli w 16 minucie z rzutu wolnego z 35 metrów w pole karne zagrał Obita, najwyżej wyskoczył Pearce pokonując strzałem głową Schmeichela. Na wyrównaniu kibice długo czekać nie musieli, w 33 minucie Drinkwater otrzymał piłkę od Hammonda, i strzałem z 20 metrów całkowicie zaskoczył zasłoniętego przez obrońców bramkarza gospodarzy, który nawet się nie ruszył nie widząc lotu piłki. Po tych dwóch golach, obie ekipy nieco uspokoiły grę a boisku grając bardziej rozważnie.

Druga połowa była równie wyrównana, pierwszym bliskim szczęścia był David Nugent, jednak piłka przeleciała tuż nad poprzeczką, następnie Pogrebnyak trafił obok słupka. Pięć minut przed końcem Leigertwood, za ostry faul otrzymał drugą żółtą kartkę i zawodnik gospodarzy musiał opuścić boisko, jednak grając w przewadze Leicester przez najbliższe dziewięć minut nie zdołał wyjść na prowadzenie. Jedna i druga ekipa powinna cieszyć się z wyniki remisowego, to było wyrównane spotkanie, pełne szybkich akcji, częstych ataków na bramkę przeciwnika.