W kolejnym meczu towarzyskim Leicester City pokonał Milton Keynes Dons 2:0, gole dla Lisów zdobyli Nugent w 24 minucie oraz Pearson w 68 minucie. Mimo napiętego grafiku, drużyna Nigela Pearsona zdołała wygrać to spotkanie, przypomnijmy, że od 30 lipca drużyna rozegrała trzy spotkania w których odniosła dwa zwycięstwa oraz jeden remis.

Jak powiedział trener Lisów, mamy w ostatnim czasie dużo spotkań towarzyskich, wolałbym na spokojnie przeprowadzać sesje treningowe, jednak takie spotkania towarzyskie są idealną szansą aby znaleźć odpowiednie ustawienie składu na pierwszy mecz w Premier League. Pearson wyraził swoje zadowolenie z przewagi przeciwko MK Dons, ucieszył go zapewne gol jego syna Jamesa, który zdobył gola przepięknym strzałem zza pola karnego.

Drużyna Lisów spotkanie rozpoczęła w ustawieniu 4-4-2 z dwoma napastnikami, którymi byli Chris Wood oraz David Nugent. Pierwsza połowa zdecydowanie rozgrywana była pod kontrolą Leicesteru, kilkukrotnie zawodnicy stwarzali groźne sytuacje.

Milton Keynes Dons F.C. – Leicester City 0:2
0-1 Nugent 24′
0-2 Pearson 68′

MK DONS: Martin, Hodson (Baldock 74), Lewington (c) (Tilney 73), McFadzean (Hickford 85), Kay (Tingey 85), Alli (Randall 68), Potter (B. Trialist 68) Green (Rasolu 79), Bowditch (Powell 46), Reeves (Hitchcock 53), Afobe (A. Trialist 68).

LEICESTER CITY: Hamer, Pearson (McCourt 71), Morgan (c), Kennedy (Sesay 79), Schlupp, Mahrez (Barmby 75), King, Hammond, Albrighton, Nugent, Wood