W przedostatniej kolejce Sky Bet Championship, Lisy pokonały na wyjeździe ekipę Huddersfield Town. Obie ekipy zagrały bez presji, gospodarze pewni utrzymania w lidze a Leicester pewny mistrzostwa i awansu do Premier League. Do przerwy drużyna Lisów prowadziła 1:0, po przerwie drugiego gola dorzucił Morgan, dzięki czemu Leicester wygrał to spotkanie 2:0.

Huddersfield Town – Leicester City

Pierwsze 30 minut spotkania toczyło się głównie w środkowej części boiska, jedynie w 17 minucie po rzucie wolnym bliski zdobycia gola był Knockaert, jednak zawodnik przestrzelił bramką, strzelając głową. W 31 minucie przed polem karnym piłkę prowadził Dyer po czym zagrał piłkę na czystą pozycję, tam Gary Taylor-Fletcher przejął piłkę i silnym strzałem w okienko bramki nie dał szans bramkarzowi. Drużyna Huddersfield mogła wyrównać w 43 minucie, jednak piłkę z linii w ostatniej chwili wybił Liam Moore.

Po zmianie stron Leicester nadal atakował, już w 55 minucie, Dyer strzałem z pięciu metrów próbował pokonać bramkarza gospodarzy, jednak bramkarzowi udało się wybronić ten strzał. W 75 minucie po rzucie wolnym wykonywanym z narożnika boiska, piłkę w pole karne dograł James a tam Wes Morgan dostawił nogę trafiając piłką do siatki.

Dzięki tej wygranej Lisy mają na koncie 99 punktów i już w kolejnym, ostatnim już spotkaniu tego sezonu będą chcieli osiągnąć lub minąć barierę 100 punktów, przypomnijmy za tydzień Leicester zagra przed własną publicznością z Doncaster. W poprzednim spotkaniu przeciwko Huddersfield, Lisy również wygrały, wtedy spotkanie zakończyło się wynikiem 2:1.

Huddersfield Town – Leicester City 0:2 (0:1)
0:1 Gary Taylor-Fletcher 31′
0:2 Wes Morgan 75′

Huddersfield Town: Smithies, Woods, Dixon, Hogg (Billing 76), Clarke, Gerrard, Scannell, Clayton, Wells, Holmes (Norwood 63), Hammill (Lolley 75)

Leicester City: Schmeichel; Moore, Morgan (c), Miquel, Konchesky; Hammond, James (Drinkwater 82); Taylor-Fletcher (Mahrez 64), King, Dyer; Wood (Nugent 82)