W ostatnim meczu sezonu Leicester City pokonał Doncaster 1:0, dzięki czemu Lisy tym zwycięskim akcentem zakończyły wspaniały sezon Sky Bet Championsip bijąc rekord za rekordem, zostając mistrzem i awansując po dziesięciu latach do najwyżej klasy rozgrywek Premier League. Jedynego gola w dzisiejszym spotkaniu z rzutu karnego zdobył w 75 minucie David Nugent, dla którego był to 20 gol w tegorocznych rozgrywkach. Porażka Doncaster w dzisiejszym meczu spowodowała, że goście spadają do niższej ligi.

Leicester City na 102

Kibice którzy przybyli na King Power Stadium w pierwszej połowie nie doczekali się żadnego gola, a całe 45 minut można było obserwować dominację Leicesteru pod względem posiadanej piłki, niestety ani jedna ani druga drużyna nie dochodziły do sytuacji strzeleckich, w pierwszej połowie najbliższy zdobycia gola był David Nugent, napastnik znalazł się w sytuacji sam na sam, jednak spowolnienie akcji przez zawodnika spowodowało, że obrońcy Doncaster zdołali dobiec i uniemożliwić oddanie strzału.

Po zmianie stron obraz gry nie zmienił się, mimo ponad 60% posiadania piłki Leicester nie potrafił wypracować korzystnej sytuacji strzeleckiej, natomiast Doncaster kompletnie wycofał się na swoją połowę, widać było, że drużyna czekała na zakończenie spotkania. Kluczowy moment rozegrał się w 75 minucie, wbiegający w pole karne Riyad Mahrez został sfaulowany przez jednego z obrońców a sędzia spotkania podyktował rzut karny dla Lisów, który pewnie na gola zamienił David Nugent. Kolejny bliski zdobycia gola był Knockaert, w 84 minucie po rzucie rożnym zawodnik uderzył głową w światło bramki, jednak z linii pola karnego w ostatniej chwili piłkę wybił jeden z obrońców Doncaster. Po za tymi momentami, na boisku panował spokój obu drużyn, gra toczyła się w środku boiska, jest to zapewne spowodowane długim męczącym sezonem dla wszystkich drużyn.

Dzięki dzisiejszej wygranej Leicester City odniósł 31 zwycięstwo w lidze oraz zdobył łącznie 102 punkty, bijąc tym samym klubowy rekord w liczbie zdobytych punktów.

Kevin Phillips zakończył karierę

W 65 minucie Kevin Phillips opuścił po raz ostatni boisko w roli zawodnika, zawodnik spędził dzisiaj ostanie minut na boisku, po tym jak w środku tygodnia ogłosił, że dzisiaj kończy swoją piłkarską karierę. Wraz ze zmianą zawodnika, wszyscy kibice i zawodnicy oklaskami pożegnali Kevina.

Doncaster żegna się z Sky Bet Championship

Dzisiejsza porażka Doncasteru z Leicesteru oraz remis Birmingham z Boltonem spowodowały, że Doncaster żegna się z rozgrywkami Sky Bet Championship. Dla kibiców Doncasteru to fatalna informacja, szczególnie że Bolton prowadził z Birmingham 2:0 ostatecznie remisując 2:2. Drużyna Birmingham gola na wagę remisu i utrzymania w lidze zdobyła w 93 minucie a jej strzelcem został Caddis.

Kolejną drużyną, która w ostatnich sekundach zapewniła sobie obrany cel to Brighton, zwycięskiego gola na wagę awansu do fazy Play-Off w 92 minucie zdobył Ulloa.

Leicester City – Doncaster Rovers 1:0 (0:0)
1:0 David Nugent 75′ (karny)

Leicester: Schmeichel, de Laet, Konchesky, Drinkwater, Wasilewski, Morgan, Mahrez, King (Hammond 81), Phillips (Knockaert 65), Nugent, Dyer (Taylor-Fletcher 76).

Doncaster: Johnstone, Tamas, Husband, Quinn, Méité, Neill, Coppinger, Keegan, Brown, Furman, Cotterill.