Leicester City pokonał na wyjeździe Bolton, dzięki czemu drużyna prowadzona przez Nigela Pearsona po raz ósmy w historii zdobyła mistrzostwo rozgrywek Championship, dzisiejsze zdobyte mistrzostwo jest pierwszym od ponad 30 lat, po raz ostatni Leicester został mistrzem Championship w sezonie 1979/1980. Po wczorajszej wygranej Burnley wszyscy kibice Lisów czekali z niecierpliwością na dzisiejsze spotkanie, drużyna mimo zapewnienia sobie awansu do najwyższej klasy rozgrywek chciała zostać mistrzem w obecnym sezonie i to się właśnie dzisiaj potwierdziło. Drużyna Leicesteru zwyciężyła na Reebok Stadium z Boltonem 1:0, jedynego gola w spotkaniu zdobył w 62 minucie Dyer.

Leicester City mistrzem, rekord pobity

Dzisiaj kibice mogą świętować zdobycie mistrzostwa Sky Bet Championship, ale również pobicie rekordu klubowego w liczbie wygranych spotkań, dzisiejsza wygrana była dwudziestą dziewiątą wygraną Lisów w obecnym sezonie, kolejnym celem drużyny może być pobicie bariery 100 punktów, aby tego dokonać, Leicester musi wygrać ostatnie dwa spotkania tego sezonu.

Pierwsza połowa rozgrywana byłą dzisiaj dosyć asekuracyjnie przez obie ekipy, do przerwy kibice nie obejrzeli żadnego gola, w 56 minucie Pearson dokonał dwóch zmian, jak się chwilę później okazało to były dwie fantastyczne zmiany. Na boisku pojawił się Wood, który zastąpił Kinga oraz Dyer, który zastąpił Mahreza. Zaledwie sześć minut później ci dwaj zmiennicy rozegrali akcję po której padła bramka, Wood dograł do Dyera a ten pewnie pokonał bramkarza gospodarzy. Przez większość spotkania dominował Leicester a więc nie dziwi posiadanie piłki na poziomie 62% oraz oddanie aż 20 strzałów, z czego 7 trafiło w światło bramki.

Powracamy do Premier League po dziesięciu latach

W wielkim stylu Leicester city powraca do Premier League, zdobywając swój upragniony tytuł w rozgrywkach Championship i bijąc rekordy ligi. Teraz kibice po cichu liczą na kolejne dwa zwycięstwa i minięcie bariery stu punktów oraz dobicie do trzydziestu jeden wygranych w Championship.

Bolton – Leicester City 1:0 (0:0)
1:0 Dyer 63′

BOLTON (4-5-1):Bogdan, White (Beckford 46), Wheater, Mills, Knight, Ream, Spearing (c), Trotter, Lee, Hall (Kellett 71), Jutkiewicz

LEICESTER CITY (4-2-3-1):Schmeichel De Laet, Morgan (c), Wasilewski, Koncheksy, King (Wood 56), Drinkwater, James, Mahrez (Dyer 56), Knockaert (Hammond 80), Nugent

Sędzia spotkania :David Webb

Kibiców :16,569 (2,371 kibiców Leicesteru)