Już w sobotę na The King Power Stadium zostanie rozegrany ostatni mecz sezonu Sky Bet Championship, kibice Lisów obejrzą ostatni pojedynek swojej drużyny na tym poziomie rozgrywek, będzie to mecz Leicester City – Doncaster. Dla drużyny prowadzonej przez Nigela Pearsona będzie to wyjątkowe spotkanie, drużyna będzie chciała wygrać i minąć próg 100 punktów w lidze, a dodatkowo odgryźć się za pechową porażkę z rundy jesiennej, kiedy to Doncaster po samobójczym trafieniu Schmeichela wygrał 1:0.

Forma drużyn

Drużyna Doncaster w ostatnich pięciu spotkaniach ligowych zdobyła zaledwie jeden punkt, cztery porażki i remis spowodowały, że drużyna ma zaledwie jeden punkt przewagi nad strefą spadkową i sobotnia porażka z Leicesterem może spowodować, że klub pożegna się z rozgrywkami Championship, wystarczy, że Birmingham City zdobędzie chociaż jeden punkt w spotkaniu wyjazdowym przeciwko Boltonowi. Patrząc na formę Leicesteru, można przyczepić się tylko do porażki z Brighton, po tej porażce drużyna raz zremisowała i wygrała trzy kolejne spotkania. Dzięki tym wygranym spotkaniom, drużyna ma już 30 zwycięstw w tym sezonie i dorobek 99 punktów, sobotnia wygrana oznaczać będzie, że Lisy pobiją rekord w liczbie zwycięstw i liczbie zdobytych punktów.
Drużyna Doncaster słabo sobie radzi w spotkaniach wyjazdowych, w 22 takich spotkaniach, drużyna wygrała zaledwie 2 razy, 7 razy zremisowała i 13 razy przegrała, jeżeli chodzi o formę Leicesteru przed własną publicznością, drużyna wygrała 16 razy, 4 zremisowała i tylko 2 przegrała.

Doncaster – Leicester City, ostatnie spotkania

Drużyny spotkały się ze sobą 32 razy, 16 razy wygrała drużyna Leicesteru, 8 razy padł remis i 8 razy wygrała drużyna Doncasteru. Po raz ostatni drużyny zagrały ze sobą 5 października 2013 roku, wygrał wtedy Doncaster po samobójczym trafieniu Schmeichela. Wcześniej 7 kwietnia 2012 roku wygrał pewnie Leicester 4:0. Jeżeli popatrzymy na ostatnie sześć spotkań, kibice 3 razy cieszyli się ze zwycięstwa Leicesteru, raz obejrzeli remis i raz wygrał Doncaster.

Sytuacje kadrowe

W kadrze Doncasteru zabraknie kontuzjowanego Roba Jonesa, po za tym urazem trener nie ma problemów kadrowych, a drużyna jest bojowo nastawiona na osiągnięcie korzystnego wyniku. W ekipie Leicesteru zabraknie nadal kontuzjowanego Sean St Ledgera, z urazem zmaga się Jamie Vardy i również nie zagra przeciwko Doncaster. Do drużyna natomiast wraca po drobnym urazie Jeff Schlupp.

Początek spotkania, 3 maj, 13:15
Nasz typ:
Leicester City – Doncaster 3:1