Bardzo wiele osób w naszym kraju zaczyna ćwiczyć na siłowni. Są to głównie osoby młode, które zważają na swój wygląd i chcą mieć bardzo dobrze zbudowane ciało. Oczywiście nie wszystkie osoby ćwiczą tylko dlatego, żeby mieć dobrze zbudowane ciało, lecz również dlatego, żeby brać udział w różnego rodzaju zawodach sportowych, gdzie można pokazać swoją siłę. Zawodów takich jest naprawdę bardzo wiele.

Ostatnio popularnymi zawodami byli strongman-i. Są to zawody, gdzie Polacy również odnosili bardzo wielkie sukcesy i można powiedzieć, że czołówka światowa w tej dyscyplinie to właśnie polska. Polegają one na wykonaniu ćwiczeń, które jak najbardziej obciążają nasze mięśnie jak choćby ciągnięcie samochodu ciężarowego czy noszenie specjalnych walizek, które warzą paręset kilogramów. Są to naprawdę bardzo ciężkie zawody dla przeciętnego człowieka nawet nieosiągalne, lecz zawodnicy w nich startujący są do nich bardzo dobrze przygotowani i dopiero oni mogą pokazać, co to jest prawdziwa siła. Kulturystyka to jednak nie tylko zawody w takim stylu, lecz również wiele innych.

Bardzo wiele zawodów wiąże się z ćwiczeniami na siłowni, przez co bardzo wiele osób na takie siłownie uczęszcza. Zdarza się czasami, że osoby chodzące na siłownię wspomagają się odpowiednimi substancjami, które pomagają im zdobyć więcej siły w przeciągu mniejszego okresu czasu. Substancje takie nazywają się odżywkami i są wyprodukowane w większości przypadków z roślin, które pozwalają na szybszą odbudowę mięśni. Dzięki tym substancją możemy w szybszym stopniu wyrzeźbić sobie nasze ciało na siłowni, lub zdobyć więcej siły niż bylibyśmy zdolni bez tych substancji. Wiele osób jednak uważa, że odżywki są szkodliwe dla naszego organizmu i nie używa takich rzeczy. Oczywiście nic nie zostało jeszcze dokładnie przebadane, dlatego też można spodziewać się, że okaże się, iż są one w jakimś stopniu dla nas szkodliwe, lecz nie będzie to na pewno aż tak duży stopień jak wiele osób śmie twierdzić. Wszystko jest dla ludzi jak to niektórzy mówią.