Obecny zawodnik Celticu Glasgow Kris Commons znalazł się na celowniku Leicesteru City. Władze Celticu zaproponowały zawodnikowi przedłużenie kontraktu, jednak zawodnik wyraził chęć powrotu do Anglii gdzie wcześniej występował w takich klubach jak Stoke City, Nottingham Forest i Derby County.

Pearson zainteresowany Krisem Commonsem

Trener Leicesteru City, Nigel Pearson wyraził zainteresowanie zawodnikiem, który we wszystkich rozgrywkach w obecnym sezonie zdobył 27 goli. W 2000 roku Commons rozpoczął karierę seniorską w Stoke City gdzie przez cztery lata rozegrał 41 spotkań, w których zdobył pięć goli, w 2004 roku zmienił klub na Nottingham Forest gdzie również spędził cztery lata, jednak kariera w tym klubie była o wiele bardziej owocna, zawodnik zagrał w 138 spotkaniach, w których zdobył 32 gole. W 2008 roku Commons przeniósł się do Derby County gdzie w ciągu trzech lat rozegrał 80 spotkań, w których zdobył 21 goli. Od 2011 roku Kris jest zawodnikiem Celticu Glasgow, dla którego w 94 spotkaniach zdobył 46 goli.

Oprócz Commonsa, Pearson chciałby pozyskać pięciu innych zawodników, którzy pomogliby Leicesteru w walce o utrzymanie w Premier League.