Kevin Phillips kończy piłkarską karierę, zawodnik ogłosił że mecz przeciwko Doncaster, będzie jego ostatnim meczem w dwudziestoletniej karierze piłkarskiej. Zawodnik na boiskach angielskich drużyn spędził 20 lat, karierę rozpoczynał w 1994 roku w Watford, od tamtej pory zagrał w ośmiu innych klubach. Najdłużej Philips występował w Sunderlandzie, gdzie w latach 1997–2003 rozegrał 208 spotkań, w których zdobył 13 goli. Następnie zagrał kolejno w takich klubach jak: Southampton, Aston Villa, West Bromwich Albion, Birmingham City, Blackpool, Crystal Palace oraz od 2014 roku Leicester City. W zespole Lisów zawodnik wystąpił 11 razy, w tych spotkaniach zawodnik zdobył dwa gole.

Kevin Phillips zostanie trenerem

W latach 1999-2002 Kevin Phillips wystąpił osiem razy w Reprezentacji Anglii. Wiadomo już że Kevin Phillips pozostanie w zespole Leicesteru, otrzymał on ofertę od klubu i od nowego sezonu będzie pełnił rolę jednego z trenerów klubowych. Zawodnik powiedział po ogłoszeniu zakończenia kariery: Mój mecz przeciwko Doncaster będzie ostatnim w mojej dwudziestoletniej karierze, zakończę swoją przygodę przed własną publicznością, będąc wraz drużynom mistrzem Sky Bet Championship.

Po rozmowie z rodzinom, trenerem postanowiłem że kończę karierę piłkarską, w lipcu kończę 41 lat i to odpowiedni moment aby zejść z piłkarskich boisk jako mistrz ligi. Wszyscy najbliżsi wraz z całą rodziną będą w sobotę na King Power Stadium śledzić mojej ostatnie minuty w roli zawodnika. W swojej całej karierze zawodnik zaliczył ponad 650 występów, zdobywając 281 goli.