Hubert Wagner urodził się 4 marca 1941 roku w Poznaniu. W 1974 został absolwentem Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie. Swoją karierę siatkarską rozwijał w takich klubach, jak w AZS Poznań, AZS AWF Warszawa i Skrze Warszawa. Na swoim koncie posiada – grając w zespole z Warszawy- 4 tytuły mistrza Polski, wicemistrzostwo i brązowy medal mistrzostw Polski (1969) -. W reprezentacji Polski zadebiutowal w 1963 roku i grał w niej przez 8 lat, wielokrotnie wychodząc na boisko jako kapitan.. Jako gracz może pochwalić się brązowym medalem mistrzostw Europy oraz piatym miejscem podczas Igrzysk Olimpijskich w Meksyku.
To z nim na ławce trenerskiej polska siatkówka przeżywała lata świetności. Wielu z jego ówczesnych podopiecznych opowiada o jego surowości oraz wymaganiach jakie stawiał przed swoimi siatkarzami. Dlatego właśnie w środowisku sportowym znany był jako „Kat”. W 1974 roku pod jego wodzą męska drużyna siatkarska zdobyła złoty medal mistrzostw świata w Meksyku. Rok później w mistrzostwach Europy stanął na drugim stopniu podium (wyczyn ten udało się powtórzyć w roku 1983), a w 1976 podczas Igrzysk Olimpijskich w Montrealu ponownie polska reprezentacja nie miała sobie równych. Wagner ma także w swoim dorobku dwuletni epizod z kobiecą reprezentacją Polski.
W lidze polskiej pracował w takich klubach jak Legia Warszawa – z którą w 1983 wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski – a także, Stilon Gorzów i Morze Szczecin. Podczas wojaży zagranicznych Wagner usiadł na ławce trenerskiej reprezentacji Turcji oraz Tunezji. Został wybrany na sekretarza Generalnego Polskiego Związku Piłki Siatkowej. Wiele razy jego osobę można było zobaczyć na stanowiskach komentatorskich.
13 marca 2002 roku Polską wstrząsnęła wieść o śmierci Wagnera. Podczas jazdy samochodem stracił panowanie nad kierownicą i spowodował kolizję. Jak się potem okazało przyczyną śmierci był zawał serca.
22 października 2010 roku przyjęto go do amerykańskiej Galerii Sław Siatkarskich.