FC Liverpool to zdecydowanie jeden z najbardziej utytułowanych klubów w Europie. Założony został w 1892 roku, już przed wojną zdobył kilka tytułów mistrzowskich w rozgrywkach krajowych. Razem ma w swoim dorobku 18 mistrzostw Anglii, 7 pucharów kraju i pucharów ligi, 15 superpucharów. Jest to jedno z najlepszych osiągnięć w całej angielskiej piłce. Dodatkowo Liverpool odnosił bardzo wiele sukcesów w europejskich rozgrywkach. Były całe dziesięciolecia w których dominował i wygrywał seryjnie ten zespół. Klub pięciokrotnie zdobył Puchar Europy w tym jeden raz zwyciężając Ligę Mistrzów, trzy razy zdobył Puchar UEFA oraz trzykrotnie Superpuchar Europy.
Liverpool swoje ligowe i pucharowe mecze rozgrywa na Anfield Road, obiekcie mogącym przyjąć rzeszło 45 tysięcy kibiców. Klub ma jedną z wyróżniających się średnich frekwencji w Europie, według przeprowadzonych kilka lat temu badań, jego trybuny na stadionie są najgłośniejsze na świecie. Obecnie trwa proces przygotowawczy pod budowę nowego stadionu na ponad 60 tysięcy widzów.
FC Liverpool również obecnie jak i w przeszłości należał do czołówki ligowej w Anglii. Na nieszczęście, ostatnie lata to brak sukcesów, najsilniejsze kluby tj.

Arsenal, Manchester United czy Chelsea, zdecydowanie uciekły poziomem gry i co jeszcze ważniejsze-wysokością budżetów. Za chwile pojawi się kolejna siła w postaci Manchesteru City a Liverpool bezustannie stoi w miejscu. Kilka lat temu klub przejęli Amerykanie, w tej chwili da się słyszeć głosy o jego ponownej sprzedaży. Wydaje się, że bez pozyskania możnego właściciela Liverpool będzie skazany przez długie lata walczyć o 5-6 pozycje w lidze.
Jeżeli zaś chodzi o graczy to w przeszłości kadra kluby była naszpikowana znanymi i uznanymi gwiazdami. Występowały tutaj takie sławy jak Kevin Keegan, Graeme Souness czy Robbie Fowler. Obecnie główne role odgrywają Steven Gerrard, Fernando Torres, Dirk Kuyt i Jammie Carragher.
Dzisiaj Liverpool dołuje i nie liczy się w walce o najwyższe trofea, jednak myślę że już właściciele planują jak to zmienić.