W meczu 36 kolejki Primera Division, FC Barcelona pokonała na Camp Cou drużynę Realu Sociedad 2:0, obydwa gole padły w drugiej połowie, zdobyli je Neymar oraz Pedro. Dzięki tej wygranej gospodarze zbliżyli się do mistrzostwa Hiszpanii.

Dzisiejsze spotkanie nie przypominało niczym ostatnich pojedynków pomiędzy Realem Sociedad a Barceloną, tym razem drużyna z Camp Nou pewnie dominowała przez większość spotkania stwarzając wiele dogodnych sytuacji. W pierwszej Barcelona kilkukrotnie mogła zdobyć gola dającego prowadzenie jednak ponownie dobrze spisywał się Rulli.

Po zmianie stron Real Sociedad szybko stracił gola, w 51 minucie Neymar zdobył pierwszego gola w tym spotkaniu, wykorzystując podanie od Messiego. Drugiego gola kibice obejrzeli w 85 minucie, po fantastycznej przewrotce Pedro.

Niestety dla drużyny Realu Sociedad spotkanie zakończyło się przegraną, jednak ta przegrana nie przynosi wstydu, zagraliśmy z drużyną dążącą do zdobycia tytułu Mistrza Hiszpanii, która jest ostatnio w bardzo wysokiej formie. Teraz Real Sociedad musi skupić się na kolejnym spotkaniu, zostanie one rozegrane 17 maja a przeciwnikiem będzie walcząca o utrzymanie Granada.

FC Barcelona – Real Sociedad 2:0 (0:0)
1:0 Neymar 51′
2:0 Pedro 85′

Barcelona: 13. Claudio Bravo – 22. Dani Alves, 3. Gerard Piqué, 15. Marc Bartra (61′, 5. Sergio Busquets), 21. Adriano – 6. Xavi (74′, 8. Andrés Iniesta), 14. Javier Mascherano, 12. Rafinha (82′, 7. Pedro) – 10. Lionel Messi, 9. Luis Suárez, 11. Neymar.

Sociedad: 1. Gerónimo Rulli – 2. Carlos Martínez, 3. Mikel González, 6. Iñigo Martínez, 24. Alberto de la Bella – 14. Rubén Pardo, 10. Xabi Prieto, 16. Sergio Canales (73′, 18. Chori Castro), 5. Markel Bergara, 8. Esteban Granero – 11. Carlos Vela (77′, 7. Alfreð Finnbogason).