Piłka nożna jest bardzo mocno zakorzenionym sportem na całym świecie. Mistrzostwa świata lub nawet mistrzostwa europy są jednym z najważniejszych wydarzeń na świecie, na które ściągają wszyscy. Piłka nożna jest najpopularniejszą dyscypliną sportową, jaka istnieje na świecie. Bardzo dużo ludzi gra w piłkę, a jeszcze więcej ogląda mecze z piłki nożnej. Oczywiście w każdym państwie istnieją drużyny, które reprezentują to państwo oraz w prawie każdym państwie stworzono ligi, w których mogą się mierzyć kluby piłkarskie. Kluby piłkarskie są to stworzone drużyny przy współudziale jakiegoś trenera oraz sponsora, który wykłada pieniądze na te kluby.

Oczywiście kluby piłkarskie są na tyle mocne, że mogą z łatwością konkurować z reprezentacjami narodowymi. Jest bardzo dużo klubów, które małą najlepszych zawodników na świecie, a to wszystko dzięki temu, że kluby te prowadzi jakiś znany biznesmen lub po prostu bogata osoba, która wykłada bardzo dużo pieniędzy na niego i dzięki temu może pozwolić sobie na kupno bardzo dobrych zawodników. Niestety nie wszystkie kluby mogą sobie na to pozwolić i jednymi z takich klubów są właśnie kluby w Polsce. Nie mają one zazwyczaj za dużo pieniędzy na kupowanie dobrych, zagranicznych piłkarzy i przez to po prostu poziom piłki nożnej w naszym kraju nie jest za wysoki, jeżeli porównywalibyśmy go ze światowym poziomem. Kluby w Polsce zazwyczaj prezentują słaby poziom, chociaż kiedyś było zupełnie inaczej.

Kiedyś polska liczyła się jako drużyna narodowa i kluby prezentowały o wiele większy poziom niż jest to dzisiaj, lecz pod wpływem wpływu polityki oraz złego zarządzania przez PZPN drużynami wszystko się rozpadło i niestety teraz możemy liczyć jedynie na to, że poziom będzie niski dopóki nikt się nie zajmie porządnie polską piłką nożną. W Polsce jest naprawdę bardzo dużo zawodników, którzy prezentują światowy poziom, lecz grają oni w zagranicznych klubach, ponieważ tam mogą spodziewać się o wiele większych zarobków i to w euro czy dolarach niż w swojej ojczystej krainie.