Piłka nożna jest to sport, który przyciąga najwięcej kibiców od bardzo dawna. Rozwinął się on na tak wielką skalę, że teraz każde państwo ma swoją reprezentację narodową, która reprezentuje ich w walce o medale. Oczywiście drużyny narodowe są złożone z najlepszych zawodników w danym kraju, przez co każdy, kto mieszka w danym kraju może starać się o miejsce w takiej drużynie. Drużyny narodowe to nie tylko piłka, jest to dla wielu po prostu świętość. Bardzo wiele ludzi po wygranej przez jego drużynę jakiegoś meczu po prostu czci swoich piłkarzy, ponieważ jest to bardzo ważne i odbija się dużym echem na całym świecie. Wszystkie drużyny narodowe złożone są z odpowiednio wyszkolonych ludzi, przez co możemy spodziewać się wysokiego poziomu gry.

Niestety nie wszystkie drużyny narodowe są odpowiednio przygotowane i reprezentują ten sam poziom gry. Powstało wiele organizacji, które zajmują się piłką nożną na międzynarodowej arenie jak choćby FIFA czy UEFA. Są to organizacje, które trzymają porządek w piłce nożnej i mają zasięg międzynarodowy. Jest to tak duży zasięg, że niejeden rząd boi się z nimi zadzierać, ponieważ dzięki temu może stracić prawo gry swojej reprezentacji w rozgrywkach międzynarodowych, co bardzo źle odbije się na jego reputacji, ponieważ bardzo wielu ludziom by się to nie spodobało. Patrząc dzisiaj na poziom danych reprezentacji możemy powiedzieć, że bardzo wiele drużyn w czołówce jest na prawie równym poziomie, dzięki czemu na najbliższym mistrzostwach możemy spodziewać się zaciekłej walki o pierwsze miejsce. Jest to oczywiście bardzo dobra wiadomość dla prawdziwego kibica, ponieważ jest on dobrze przygotowany na to, iż walka będzie zaciekła. Bardzo dużym zainteresowaniem jest teraz mistrzostwo europy, które odbędzie się u nas w 2012 roku. Jest to wydarzenie na miarę międzynarodową.

Wszystkie drużyny z europy zjadą do naszego kraju oglądać rozgrywki. Oczywiście zarobić na tym chce nasz rząd, który już przygotował odpowiednie ustawy i odpowiednio wysoko wszystko opodatkował.