We wtorkowy wieczór obejrzymy spotkanie Bolton – Leicester City, drużyna Lisów podczas tego spotkania może zapewnić sobie tytuł Sky Bet Championship. Drużyna gospodarzy od dłuższego czasu zajmuje środkowe pozycje w tabeli, obecnie zespół Boltonu plasuje się na 14 pozycji z dorobkiem 55 punktów, natomiast Leicester nadal bije rekordy klubowe, po fantastycznej passie 21 spotkań bez porażki, drużyna pokonała QPR, dzięki czemu odniosła rekordowe 28 zwycięstwo w lidze. Wszyscy kibice czekają z niecierpliwością na jutrzejsze spotkanie, jesteśmy pewni że goli nie zabraknie, szczególnie, że w dwóch ostatnich spotkaniach tych drużyn padło łącznie aż 13 goli.

Forma drużyn

Drużyna Boltonu ma obecnie dobrą passę bez porażki, po raz ostatni przegrywając 15 marca z Brighton 2:0, co ciekawe Leicester również ostatnią porażkę poniósł z Brighton 4:1. Widać, że obie ekipy nie mają sposobu na drużynę, w której występuje Tomasz Kuszczak. Po porażce z Brighton, ekipa Boltonu zwyciężyła cztery razy i trzy razy zremisowała, dzięki tym piętnastu punktom awansowała na czternastą pozycję. Jeżeli chodzi o ekipę Leicesteru, drużyna miała mały kryzys po zapewnieniu sobie sobie awansu do Premier League, najpierw przegrywając z wcześniej wspomnianym Brighton, a następnie remisując z Reading, jednak ostatnie spotkanie z QPR pokazało, że podopieczni Pearsona wrócili na dobrą drogę, aby w jutrzejszym spotkaniu postarać się wygrać i zapewnić sobie tytuł mistrza ligi.

Bolton przed własną publicznością zagrał w obecnym sezonie 21 razy, z czego tylko 6 razy wygrał, aż 10 razy zremisował i 5 razy przegrał, jeżeli chodzi o występy Leicesteru na wyjeździe, obejrzeliśmy ich 21, 12 razy drużyna Lisów wygrywała, 5 remisowała i 4 przegrała.

Bolton – Leicester City, ostatnie spotkania

Bolton z Leicesterem spotkał się dotychczas 69 razy, 26 razy wygrał Bolton, 22 razy Liecester a 21 razy padł wynik remisowy. W ostatnich pięciu spotkaniach ligowych pomiędzy obiema ekipami, dwa razy wygrał Leicester, a trzy razy padł remis. Po raz ostatnie obie ekipy zagrały 29 grudnia, po znakomitym widowisku wygrały Lisy 5:3, jednak zwycięstwo łatwo nie przyszło, drużyna Leicesteru szybko wyszła na prowadzenie po golu w piątej minucie Daniela Drinkwatera, dziesięć minut później wyrównał Moritz a w 20 minucie prowadzenie dla Boltonu zapewnił Beckford, w 37 minucie wyrównał Knockaert, dwie minuty później Moritz ponownie wyprowadził na prowadzenie Bolton a kolejne dwie minuty później samobójcze trafienie zaliczył Mills i do przerwy mieliśmy 3:3. Po zmianie stron Dyer i Taylor-Fletcher dali Lisom zwycięstwo. We wcześniejszym spotkaniu, które zostało rozegrane w kwietniu 2013, Leicester również zagrał przed własną publicznością, wtedy Lisy wygrały 3:2. Wcześniej padły remisy 0:0, 1:1 oraz 2:2.

Sytuacje kadrowe

W ekipie Boltonu w jutrzejszym spotkaniu zabraknie kontuzjowanych zawodników takich jak: Stuart Holden, Marc Tierney, Andre Moritz natomiast pod znakiem zapytania stoi występ Eaglesa, do drużyny po zawieszeniu za żółte kartki powróci Mark Davies.
W drużynie prowadzonej przez Nigela Pearsona zabraknie kontuzjowanego Sean St Ledgera, natomiast pod znakiem zapytania stoi występ Jamiego Vardego. Oprócz tych dwóch zawodników, Pearson ma cały skład do dyspozycji.

Początek spotkania, 22 kwiecień, 21:00
Nasz typ:
Bolton – Leicester City 1:2