Bardzo wiele osób lubi oglądać pokazy boksu, które często emitowane są w telewizji. Pokazy takie to nic innego jak bardzo brutalna walka dwóch mężczyzn czy niekiedy nawet kobiet, którzy starają się powalić swojego przeciwnika na matę. Oczywiście mężczyźni ci są odpowiednio wyszkoleni jak i fizycznie tak i psychicznie. Przeszli oni bardzo wiele różnego rodzaju treningów, które miały im pomóc w zwyciężaniu nad innymi przeciwnikami. Bokser przechodzi bardzo wiele treningów sprawnościowych, żeby był on nie tylko silny, lecz także bardzo szybki oraz odporny na ból. Wiadomo, że w trakcie takiej jednej walki możemy nie raz dostać od naszego przeciwnika porządne ciosy, które niejednokrotnie powalają nas na łopatki.

Zadaniem boksera jest zawsze wstawać i walczyć dalej. Do tego niestety trzeba być bardzo mocnym psychicznie, żeby nawet mimo przegrywającej passy móc wstać i dalej się bronić. Bardzo często zdarza się, że bokserzy, którzy dobrze znoszą ból starają się dać pobić swojemu przeciwnikowi przez co jest mogą liczyć na znaczne zwolnienie ruchów przeciwnika, a co za tym idzie wkładanie w nie mniejszej siły. Przeciwnik staje się co nie jest po prostu zmęczony przez co jest on wolniejszy oraz słabszy. O wiele wolniej również reaguje na ciosy zadawane mu dlatego też wiele osób stosuje taką taktykę po czym stara się jak najszybciej znokautować już bardzo wycieńczonego przeciwnika. Jest to oczywiście bardzo ciężka taktyka i nie zawsze każdy może sobie na to pozwolić. Trzeba być przygotowanym do niej bardzo mocno fizycznie. Wiele osób lubi oglądać boks ponieważ to rozładowuje w nich nerwy czy nawet agresję.

Warto czasami iść na galę boksu ponieważ możemy zaczerpnąć niej bardzo wiele technik jeżeli tylko się takimi rzeczami interesujemy. Boks jest w przypadku wielu osób wykonaniem mistrzowskim. Bardzo często są do tej dyscypliny wciągane różnego rodzaju inne techniki jak choćby różne chwyty z karate. Jest to już wtedy odpowiednia odmiana boksu, która nazywa się Kickboxing i jest również bardzo popularna.